محسن هاشمی: نمایندگان همچنان به دنبال طرح استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان

محسن هاشمی: نمایندگان همچنان به دنبال طرح استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان
رئیس شورای شهر تهران گفت: نمایندگان مجلس همچنان طرح استثنا کردن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان را دنبال می کند.
يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب: ۱۵۱۵۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موضوع نحوه انتخاب شهردار را در جلسه هم اندیشی آغازکرده ایم، گفت: اما همچنان این استثنا شدن شهردار تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان در مجلس دنبال می شود و ما این انتخاب را به طور موازی انجام می دهیم. مجلس با یک فوریت این طرح مخالفت کرده است.

وی افزود: اعضا، فردا 5 نفر کاندیدای مورد نظر خود را معرفی می کنند و سپس از کاندیداهای انتخاب شده، دو نفر انتخاب و سپس گزینه نهایی معرفی می شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران که شما خودتان کاندیدای شهرداری تهران خواهید شد؟ اظهار داشت: من شخصاً کاندیدا نمی شوم. در دور گذشته اعضا مصوبه ای داشتند که با 17 رأی تصویب شد مبنی بر این که اعضا از شورا خارج نشود. در جلسه فردا این موضوع که آیا از اعضای شورا می توان فردی خارج شود یا خیر صحبت می شود.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: شهردار تهران تا زمانی که قانونا اجازه دارد به کار خود ادامه می دهد و البته طرحی که در مجلس دنبال می شود با 50 رأی نماینده ها می تواند خارج از نوبت در صحن مطرح شود.

در خصوص زمان قانونی حضور افشانی در شهرداری گفت: برخی معتقدند از زمان تصویب قانون که 24 آبان است و برخی معتقدند از زمان ابلاغ قانون که 2 آذرماه است افراد مشمول می توانند در محل کار خدمت خود حاضر شوند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.