آلودگی هوا زابل به 31 برابر حد مجاز رسید

آلودگی هوا زابل به 31 برابر حد مجاز رسید
رئیس اداره هواشناسی زابل در شمال سیستان و بلوچستان گفت: میزان غلظت ذرات معلق در هوا این شهر به چهار هزار و 580 میکروگرم بر متر مکعب معادل 31 برابر حد مجاز رسید و کیفیت هوا چندین برابر شرایط بحرانی شد.
يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: ۱۵۱۵۵
Share
اسکان نيوز: غلامحسین عابدی، رئیس اداره هواشناسی زابل در شمال سیستان و بلوچستان اظهار کرد: باد شدید و گرد و خاک که از صبح امروز در شمال سیستان و بلوچستان شروع شد دید افقی در ایستگاه فرودگاهی شهر زابل را به 300 متر کاهش داد.

وی با بیان این‌که بیشینه سرعت باد در زابل به 76 کیلومتر بر ساعت رسید افزود: باد و گرد و خاک علاوه بر این شهر شرایط کیفی هوا در سایر نواحی شمال سیستان و بلوچستان را نیز تحت تاثیر قرار داده به طوری که دید افقی در ایستگاه هواشناسی زهک به هزار و 500 متر رسیده است.

رئیس اداره هواشناسی زابل با اشاره به ورود توده هوا سرد در منطقه سیستان، گفت: صبح امروز دما هوا این شهر نسبت به روز گذشته حدود سه درجه کاهش یافت و این روند کاهش دما برای روزهای آینده ادامه دارد.

وی افزود: بر اساس خروجی مدل‌های هواشناسی کاهش تدریجی دما هوا در مناطق شمالی سیستان و بلوچستان بین 6 تا 8 درجه سلسیوس برآورد می‌شود.

سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.