اخراج نیروهای کاری از مراکز گردشگری کرمان/ ۷۰ درصد دفاتر مسافرتی در آستانه تعطیلی

اخراج نیروهای کاری از مراکز گردشگری کرمان/ ۷۰ درصد دفاتر مسافرتی در آستانه تعطیلی
نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان گفت: در حال حاضر صنعت گردشگری استان کرمان از حضور غیرمجازها به ویژه تورها و اقامتگاه‌های فاقد مجوز رنج می‌برد.
يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۵۱
کد مطلب: ۱۴۱۳۴
Share
اسکان نيوز: مسعود دهقانی، نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با بیان این‌که از ابتدا امسال صنعت گردشگری استان کرمان با رکود کم سابقه‌ای مواجه شده است، اظهار کرد: این مسئله باعث تعدیل نیروی انسانی در بیشتر مراکز گردشگری این استان شده است.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر ۷۰ درصد دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان در آستانه تعطیلی قرار دارند، افزود: مابقی دفاتر نیز به صورت نیمه فعال به کار خود ادامه می‌دهند.

نایب رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان ضریب اشغال مراکز اقامتی استان کرمان را کمتر از ۲۰ درصد عنوان کرد و گفت: این در شرایطی است که در مرداد و شهریور ماه سال گذشته، ضریب اشغال هتل‌های چهار و پنج ستاره استان بالای ۹۰ درصد بوده است.

دهقانی با بیان این‌که تاسیسات گردشگری استان کرمان در سال جاری شاهد افزایش هزینه‌ها  و کاهش درآمدها بوده‌اند، افزود: در صورت ادامه وضع موجود، شاهد خروج فعالان صنعت گردشگری و تعطیلی بسیاری از این مراکز خواهیم بود.ضریب اشغال مراکز اقامتی استان کرمان کمتر از ۲۰ درصد شده است در حالی که در مرداد و شهریور ماه سال گذشته ضریب اشغال هتل‌های چهار و پنج ستاره استان بالای ۹۰ درصد بوده است

وی با اشاره به این‌که گردشگری استان کرمان بسیار آسیب‌پذیر است، تصریح کرد: کمبود زیرساخت‌های مناسب از قبیل نبود پروازهای خارجی و گران بودن سفر به کرمان و همچنین فاصله بسیار زیاد این استان با استان‌های مرکزی کشور لطمات جبران ناپذیری وارد کرده است.

دهقانی خواهان کمک همه دستگاه‌ها و نهادها به تاسیسات گردشگری استان کرمان برای برون رفت از وضعیت موجود شد و تأکید کرد: انتظار می‌رود حداقل برای مدت دو سال مراکز گردشگری کرمان از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات معاف شوند.

وی در ادامه با بیان این‌که صنعت گردشگری نقش موثری در توسعه پایداردارد و می‌تواند در صدر برنامه‌های اشتغالزایی استان قرار بگیرد، یادآورشد: دولت باید با اعطا کمک‌های مالی تشویقی، شرایط را برای پایداری و ماندگاری این قبیل مراکز فراهم آورد.

نائب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان با تاکید بر این‌که آن‌چه فعالان صنعت گردشگری را در این عرصه نگه داشته، عشق و علاقه است، خاطرنشان کرد: گردشگری استان کرمان ظرفیت‌های بسیار زیادی از قبیل وجود هفت اثر ثبت جهانی،۷۰۰ اثر ثبت ملی و ۷۰۰۰ اثر تاریخی شناخته شده دارد و باید زمینه برای معرفی و شناسناندن این ظرفیت‌ها از طرق مختلف فراهم آید.
 
مرجع: چمدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.