دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری گفت:

تلاش مدیریت شهری برای حفظ باغات تهران/ ساماندهی 220 هکتار از اراضی رودرده فرحزاد

تلاش مدیریت شهری برای حفظ باغات تهران/ ساماندهی 220 هکتار از اراضی رودرده فرحزاد
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری کشور براین باور است که در طی یک سال گذشته اتفاقات خوبی در مدیریت شهری پایتخت رخ داده و در حال حاضر مدیران در صدد حفظ باغات تهران و جلوگیری از ساخت‌وساز خلاف هستند.
دوشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب: ۱۳۹۷۵
Share
به گزارش اسکان نيوز، محمدسعید ایزدی، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ضمن تاکید بر این‌که برای  روددره فرحزاد به عنوان یک ثروت طبیعی و شریان حیاتی باید سیاست روشنی در نظر گرفت، گفت: بخش‌های ابتدایی و انتهایی دره فرحزاد از شهر خارج بوده که این مساله بحث رسیدگی به منطقه را برای شهرداری تهران مشکل می‌کند اما بر اساس، آخرین تصمیمات طرح ساماندهی روددره فرحزاد با  حدودا 220 هکتار وسعت، مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت  قرارگیری روددره فرحزاد بر روی دو گسل جدی شهر تهران، تاکید کرد: تمامی موارد ایمنی در مورد این منطقه لحاظ خواهد شد و علاوه بر آن بحث پدافند غیرعامل و تدوین نقشه‌های جدید در جلسه مورد بررسی قرار گرفت. همچنین پیش‌بینی‌هایی برای راه‌اندازی شبکه حمل‌ونقل عمومی به منظور جلوگیری از معضل ترافیک تصویب شد.

ایزدی با اشاره به این‌که در طی سال‌های گذشته شهرداری تهران و دولت حاضر به نشستن بر سر یک میز نبودند، خاطرنشان کرد: در طی یک سال اخیر اتفاقات خوبی در مدیریت شهری تهران افتاده و حوزه محیط زیست، حفاظت باغات، ساخت‌وساز خلاف و... به دغدغه‌ای اصلی مدیریت شهری پایتخت تبدیل شده است.


 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.