در پی انتشار خبر نصب دکل ایرانسل اتفاق افتاد:

ممانعت از پرداخت وام بازسازی خانه تاریخی به فعال میراثی

ممانعت از پرداخت وام بازسازی خانه تاریخی به فعال میراثی
اعتراض فعال انجمن حامیان میراث و بافت تاریخی استان گلستان به مرمت غیراصولی پل آق‌قلا و نصب دکل ایرانسل در گورستان خالدنبی باعث عصبانیت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان شد.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: ۱۳۳۰۱
Share
اسکان نيوز- لیلا حسینی:  در پی انتشار و اعتراض به مرمت غیراصولی پل آق‌قلا و نصب دکل ایرانسل در گورستان تاریخی خالد نبی اسحاق حمایتی، فعال انجمن حامیان میراث و بافت تاریخی استان گلستان از دریافت وام میراث فرهنگی محروم شد.

به گفته اسحاق حمایتی، فعال انجمن حامیان میراث و بافت تاریخی استان گلستان دو بنا تاریخی در گمیشان با مدیریت وی به اقامتگاه بوم‌گردی تبدیل شده است.

حمایتی در گفت‌وگو با اسکان نيوز ضمن بیان این‌که30 شهر محروم کشور معاف از پرداخت مالیات است، گفت: در استان گلستان  دو شهر محروم وجود دارد که یکی از آن‌ها شهر گمیشان است و برای اولین بار در این شهر طرح بوم‌گردی اجرا شده است.


فعال انجمن حامیان میراث و بافت تاریخی استان گلستان در ادامه افزود: این دو خانه بوم‌گردی از ابتدا سال تا کنون بالا هزار نفر مسافر داشته و یکی از موفق‌ترین طرح‎‌های بوم‌گردی استان بوده است.

حمایتی با اشاره به این‌که بناها چوبی و ارزشمند است، تاکید کرد: طبق توافقات انجام شده با میراث فرهنگی قرار بر این بود که سازمان برای بازسازی و تکمیل این بناها به طراح برنامه کمک کند اما پرداخت مبلغ مورد نظر برای بازسازی منزل به دلیل انتشار اخبار تخریب پل آق‌قلا و گورستان خالد نبی منتفی شد.


گفتنی است که این بناها استیجاری بوده و در تملک حمایتی نیست.

حمایتی همچنین یادآورشد:این بناها در حال حاضر بدون ستون بوده و تنها با داربست سرپا است؛  هر لحظه احتمال ریزش  و تخریب این بناها وجود دارد. خانه‌های مظفری  یکی از 12 بنا چوبی سازه‌های روسی است که در کشور باقی مانده که دو عدد از این بناها در منطقه گمیشان قرار دارد.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.