کسری 2.5 تا 5هزار میلیارد تومانی بودجه شهرداری تهران

کسری 2.5 تا 5هزار میلیارد تومانی بودجه شهرداری تهران
به گفته رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران، در بدبینانه‌ترین حالت، شهرداری با کسری 5هزار میلیارد تومان در بودجه97 خود، همزمان با شرایط بحرانی اقتصاد کشور مواجه خواهد شد.
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب: ۱۳۱۴۰
Share
اسکان نيوز: مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای شهر تهران درباره سرنوشت بودجه 97شهرداری تهران بعد از تغییر شرایط اقتصادی، گفت: بودجه شهرداری تهران 17هزار و 500میلیارد تومان است که با توجه به افزایش هزینه و کاهش درآمدها سه گزینه خوشبینانه، بدبینانه و محتمل برای این شرایط در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: خوشبینانه این است که درآمدهای شهرداری که پیش‌بینی کردیم محقق شود و مطابق با برنامه‌ریزی ما بودجه‌های هر بخش تخصیص یابد.

فراهانی اضافه کرد: بدبینانه این است که ما با یک کسری 5هزار میلیارد تومانی در بودجه شهرداری تهران مواجه خواهیم بود و باید این دوره ریاضت اقتصادی را بدون سرمایه و اختصاص منبع به پروژه‌ها پشت سربگذاریم.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به محتمل‌ترین شرایط برای بودجه شهرداری تهران، گفت: شرایط سوم که به نظر می‌آید محتمل‌ترین آن‌ها باشد، کسری 2هزار و 500میلیارد تومانی است. باید براساس گزینه‌های مختلف ما سناریوهای متفاوتی در نظر بگیریم تا بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

فراهانی در پایان تاکید کرد: در مهرماه و بعد از گذشت شش ماه از فعالیت شهرداری تهران بار دیگر شرایط بودجه را بررسی می‌کنیم و بعد از این‌که مشخص شد بودجه در کدام شرایط مذکور است برای آن متمم در نظر می‌گیریم.
مرجع: اقتصاد آنلاین

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.