مشاور فنی اداره کل میراث فرهنگی اردبیل:

عملیات مرمت بقعه «شیخ کلخوران» توسط میراث فرهنگی اردبیل اجرا می‌شود

عملیات مرمت بقعه «شیخ کلخوران» توسط میراث فرهنگی اردبیل اجرا می‌شود
مشاور فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اجرا تمامی عملیات مرمت و بهسازی بقعه شیخ کلخوران توسط این مجموعه خبر داد.
يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: ۱۲۷۱۱
Share
اسکان نيوز: یعقوب غریب‌زاده، مشاور فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح یکشنبه در بازدید از عملیات مرمت این اثر تاریخی، تصریح کرد: مجموعه اقدامات این اداره کل شامل مرمت بنا تاریخی، اجرا فضا سبز، محوطه‌سازی، احداث ساختمان‌های خدماتی، نورپردازی محیطی و احداث رواق‌ها است.

او افزود: اعتبار ساماندهی این مجموعه از محل اعتبارات داخلی سازمان و به مبلغ شش میلیارد ریال تامین شده و در حال اجرا است.

مشاور فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: اداره کل میراث فرهنگی استان در کلخوران از اجرا فضا سبز به روش باغ سنتی ایرانی تحت نظارت این اداره کل خبر داد.

غریب‌زاده تاکید کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برای الحاق مجموعه شیخ کلخوران به پایگاه جهانی شیخ صفی، ضروری است اجرا تمامی عملیات در این مجموعه از جمله مرمت، نورپردازی و اجرا فضا سبز به صورت فنی و تخصصی صورت گیرد.

او ادامه داد: از توانمندی شهرداری در راستا فعالیت‌های اجتماعی و مسئولیت شهری در صورت لزوم در محوطه جمعه مسجد استفاده خواهد شد.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.