مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان:

ساماندهی اتاقک‌های شاه نشین سی‌وسه پل

ساماندهی اتاقک‌های شاه نشین سی‌وسه پل
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: ساماندهی روی سیوسه پل و حاشیه آن در دستور کار قرار گرفت و اتاقک های شاه نشین که قبلا با تیغه آجری و گچی پوشانده شده بود نمایان و مشخص شد که دارای تزئینات دوران صفوی هستند.
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: ۱۲۵۶۸
Share
اسکان نيوز: فریدون الهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در خصوص ساماندهی منظر سی‌وسه پل، اظهار کرد: مدتی است که این موضوع در حال بررسی بود و مشخص شد که برخی از قسمت‌های پل نامتجانس و حاشیه پل نیازمند ساماندهی و بهبود مبلمان شهری بود.

وی افزود: بر روی پل نیز تعدادی از اتاقک‌های پل سالیان درازی بوده که با تیغه‌هایی از آجر و گچ پوشانده شده بود و داخل آن سیاهه‌هایی از آتش وجود داشت که باید ساماندهی شود، اما این موضوع به بیش از 50 سال گذشته باز می‌گردد که این اتاقک‌ها قابل دسترسی بوده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: این روزها که این اتاقک‌ها نمایان شدند مشخص شد که دارای تزئینات صفوی هستند و پس از پاکسازی، نظارت و آماده سازی برای مردم قابل بازدید خواهد بود.

حصار کابلی اجرایی می‌شود

الهیاری در خصوص حصار سی‌وسه پل توضیح داد: حصار متشکل از کابل، مورد تایید واقع شده است که پس از تایید نهایی کارشناسان با کمی تغییرات در نوع پایه اجرایی می‌شود و پس از آن با رنگ آجری به کار گیری می‌شود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.