پیشنهاد حفظ 15باغ به بنیاد مستضعفان

پیشنهاد حفظ 15باغ به بنیاد مستضعفان
رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: بنیاد مستضعفان ۱۵باغ تحت اختیار خود دارد و این پیشنهاد مطرح شد که با تشکیل کارگروهی مشترک میان بنیاد مستضعفان، شورای شهر و شهرداری تهران در مورد چگونگی بهره‌برداری از باغات در راستا حفظ آن‌ها همفکری شود.
يکشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب: ۱۲۵۳۹
Share
به گزارش اسکان نيوز، علی اعطا در هفتادوهفتمین جلسه علنی شورای شهر گفت: هفته گذشته سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اسلامی شهر تهران نوشته و در رابطه با حفظ باغات و جلسه مشترک در همین زمینه اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: این جلسه روز گذشته در دفتر هاشمی رئیس شورا با حضور تعدادی از اعضا شورای شهر همچنین ریاست و مدیران بنیاد مستضعفان برگزار شد. بنیاد مستضعفان ۱۵باغ تحت اختیار خود دارد و این پیشنهاد مطرح شد که با تشکیل کارگروهی مشترک میان بنیاد مستضعفان، شورای شهر و شهرداری تهران در مورد چگونگی بهره برداری از باغات در راستای حفظ آن‌ها همفکری شود.

اعطا ضمن تشکر از ریاست بنیاد مستضعفان بابت اعلام آمادگی و حضور در شورای شهر برای این همکاری و پیش‌بردن موضوع حفظ باغات به صورت مشترک، اذعان کرد: در این دوره در شرایطی هستیم که تمام دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و تقنینی بر روی حفظ باغات تاکید دارند. شورا، شهرداری، دولت و مجلس نسبت به این موضوع حساسیت دارند و مقام معظم رهبری نیز مکرر در این زمینه هشدار داده‌اند. مقام معظم رهبری بارها به موضوع باغات اشاره کرده‌اند. در جلسه ۱۷ اسفند سال ۹۳ در هفته درختکاری در دیدار با اعضای کمیته ماده ۵ سراسر کشور نسبت به باغ‌خواری هشدار دادند و در اسفند سال ۹۶ نیز به مناسبت هفته درختکاری که مشخصا و صراحتا در مورد باغ‌ها و باغستان‌های درون شهر تهران هشدار دادند.

رئیس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: در این دوره که همه دستگاه‌ها در بحث حفظ باغات و میراث طبیعی حساسیت دارند، اگر نتوانیم مساله را حل و فصل کنیم، عذری نخواهیم داشت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.