در آستانه برگزاری بیست‌ویکمین اجلاس نظام مهندسی ساختمان مطرح شد:

انتقاد از صرف هزینه‌های میلیاردی در مجلل‌ترین هتل تهران/ دفاع رئیس نظام مهندسی کشور از نحوه برگزاری اجلاس

انتقاد از صرف هزینه‌های میلیاردی در مجلل‌ترین هتل تهران/ دفاع رئیس نظام مهندسی کشور از نحوه برگزاری اجلاس
در حالی که بسیاری از افراد جامعه مهندسی ساختمان برگزاری بیست‌ویکمین اجلاس عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در هتل اسپیناس به عنوان مجلل‌ترین هتل تهران را که معمولا میزبان شخصیت‌های سیاسی بین‎‌المللی است مورد انتقاد قرار دادند و بر این باورند که در شرایط بد اشتغال و اقتصاد جامعه مهندسی این اقدام شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور قابل قبول نیست؛ فرج‌اله رجبی، رئیس شورای مرکزی این سازمان برگزاری اجلاس را با کمترین هزینه اعلام کرد.
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب: ۱۲۲۰۰
Share
به گزارش اسکان نيوز، بیست‌ویكمین اجلاس عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور فردا 20 و 21 تیرماه در هتل اسپیناس برگزار می‌شود. اما برگزاری این اجلاس بخصوص در یکی از مجلل‌ترین هتل‌های تهران انتقادات بسیاری را متوجه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان و هیات رئیسه آن کرده است.

طی روزهای اخیر انتقادات و آمار متفاوتی از هزینه پذیرایی هر نفر در هتل اسپیناس  توسط شبکه‌های مجازی مطرح شده است، تا جایی که تعداد کثیری از افراد جامعه مهندسی اصل برگزاری اجلاس عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان را زیر سئوال برده و این پرسش را مطرح کرده‌اند که نتیجه  هزینه‌های چند ده میلیارد ریالی برگزاری اجلاس سالیانه نظام مهندسی ساختمان استان‌ها برای مهندسان چیست؟

برخی بر این باورند از آن جایی که این هزینه‌‎ها از محل پرداخت حق  عضویت اعضا نظامات مهندسی ساختمان تامین می‌شود، اعضا هیات مدیره و مهمانان ویژه آن‌ها باید به صورت شفاف گزارش عملکردی از حضور خود در این اجلاس و عواید مادی و معنوی حاصل از این حضور را برای اعضا سازمان خود تشریح نمایند! 

هزینه‌های میلیاردی صحت ندارد

اما امروز فرج‌اله رجبی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور  ضمن انتقاد به خبر برگزاری اجلاس در یکی از هتل‌های مجلل تهران با هزینه‌های چندین میلیارد تومانی، تاکید کرد: چنین چیزی صحت ندارد و هزینه‌ها نسبت به سال قبل ۴۰ درصد کاهش یافته و امسال کمتر از یک میلیارد تومان است.

رجبی در پاسخ به چگونگی هزینه ۶۰۰ مهمان و خانواده‌هایشان در اجلاس امسال در یکی از هتل‌های مجلل تهران  و تعیین  یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هدیه برای هر نفر،  اظهار کرد: اجلاس امسال در تهران برگزار شد تا یک شب بیشتر نباشد. ضمنا کل پولی که دوستان دادند عددی نیست که شما برای هدیه گفتید. اتفاقا با توجه به  شرایط فعلی مملکت سازمان به  دنبال جایی بود که ارزان‌تر باشد ولی بجز هتل فعلی، هتلی وجود نداشت که این تعداد مهمان را بتواند  پذیرا باشد. در حقیقت نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد هزینه‌ها کاهش یافته و کل هزینه‌ها به یک میلیارد تومان نمی‌رسد.

وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این‌که شنیده  می‌شود بودجه سالیانه سازمان به دلیل وجود اختلافاتی به نتیجه نرسیده، آیا قرار است اجلاس را در شرایطی برگزار کنید که مهمترین دستور کار آن هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد؟ گفت: اولا بودجه لازم نیست در اجلاس به تصویب برسد، دوما امروز به تصویب می‌رسد. اتفاقا در سال جاری این امکان وجود داشت که اعضا شورای مرکزی با شفافیت بیشتری نتیجه برسند و  این نقطه قوت است. ما سازمان نظام مهندسی را حتما به یک سازمان مردم نهاد شیشه ای تبدیل خواهیم کرد.
 
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.