ساماندهی و آمارگیری استحکامات دفاعی ـ تاریخی هرمزگان

ساماندهی و آمارگیری استحکامات دفاعی ـ تاریخی هرمزگان
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: استحکامات دفاعی ـ تاریخی هرمزگان ساماندهی و آمارگیری می‌شوند.
يکشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۶
کد مطلب: ۱۲۱۴۰
Share
اسکان نيوز: عباس نوروزی، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان با بیان این خبر افزود: تاکنون بیش از ۱۰۰ نوع از استحکامات تحت عنوان قلعه، برج، دیوار دفاعی و نظامی و سنگر مورد شناسایی قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که هر یک از این استحکامات دارای معماری خاص منطقه است، افزود: در این استحکامات از خشت، قلوه سنگ، سنگ، سنگ لاشه و تعدادی که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بودند از مصالح مرغوب تری مانند سنگ تراش و مرجان دریایی استفاده شده است.

نوروزی اظهار کرد: کاربری این استحکامات، دفاعی، نظامی، دیده بانی و نظامی ـ. اداری است که تعدادی درون بافت مسکونی و برخی دیگر خارج از محدوده مسکونی و بر روی بلندی‌ها قرار دارد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه ۳۵ اثر از این استحکامات در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، یکی از برنامه‌های این معاونت در سال ۹۷ ثبت بقیه این استحکامات در فهرست آثار ملی است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.