کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

کاهش حجم حباب قیمتی در بازار مسکن/ ارایه پیشنهاد افزایش تسهیلات مسکن به دولت

خانه ملت , 12 تير 1397 ساعت 11:09


اسکان نیوز: یوناتن بت‌کلیا، عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تمدید سه ماهه پرداخت تسهیلات خرید مسکن بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق مسکن، گفت: این اقدام در راستای تسهیل شرایط خانه دار شدن مردم بوده و می‌تواند تا حدودی به توازن میان عرضه و تقاضا کمک کند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که رقم تسهیلات مسکن نیز با وضعیت فعلی باید افزایش یاید، افزود: در شرایط فعلی سهم تسهیلات مسکن در قیمت تمام شده آن کاهش یافته که این خود به بی‌رغبتی برای خرید خانه در پی ناتوانی مالی منجر شده است.

وی با تاکید بر این‌که دولت باید پکیج کاملی برای ساماندهی بازار مسکن در نظر بگیرد، تصریح کرد: تمدید مهلت ارایه تسهیلات بدون سپرده و خرید اوراق تنها یک قسمت از پازل ساماندهی مسکن است. بت کلیا ادامه داد: ارایه تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی مسکن بدون سپرده و بدون خرید اوراق اقدام مناسبی بود؛ اما با توجه به شرایط فعلی باید سقف این نوع تسهیلات افزایش یابد.

کاهش حجم حباب قیمتی در بازار مسکن

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که کاهش حجم حباب قیمتی در بازار مسکن با ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا ممکن می‌شود، گفت: در شرایط فعلی هر چه تسهیل‌گری در حوزه ارایه تسهیلات مسکن صورت بگیرد تمایل اقشار متوسط و ضعیف جامعه برای خرید خانه بیشر شده و از این جهت انباشت تقاضا در این حوزه کاهش می‌یابد.

بت کلیا با تاکید بر این‌که حجم بالا خانه‌های خالی در کشور نیز بر عدم توازن عرضه و تقاضا دامن زده است، افزود: دولت باید با شفاف‌سازی سیاست‌های خود مسیر ساماندهی بازار مسکن با کاهش حجم خانه‌های خالی را دنبال کند.

افزایش تعداد اجاره‌نشینان در کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که در چند ماه اخیر بر تعداد اجاره‌نشینان در کشور افزوده شد، گفت: همراهی تیم اقتصادی دولت برای ساماندهی بازار مسکن لازم است در غیر اینصورت توان مالی افراد برای خرید خانه روزبه‌روز کاهش خواهد یافت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس در نشست‌های تخصصی خود با دعوت از تیم اقتصادی دولت پیگیر ساماندهی وضعیت بازار مسکن بوده و پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات مسکن را نیز مطرح کرده است.


کد مطلب: 11958

آدرس مطلب :
http://www.eskannews.com/news/11958/کاهش-حجم-حباب-قیمتی-بازار-مسکن-ارایه-پیشنهاد-افزایش-تسهیلات-دولت

اسکان
  http://www.eskannews.com