موزه « ایران درودی» همچنان در بلاتکلیفی/ مخالفت هیات تطبیق با واگذاری زمین به موزه از دقت حقوقى کافى برخوردار نیست

موزه « ایران درودی» همچنان در بلاتکلیفی/ مخالفت هیات تطبیق با واگذاری زمین به موزه از دقت حقوقى کافى برخوردار نیست
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۶:۲۴
کد مطلب: ۱۱۵۶۳
Share
اسکان نيوز: شهریور سال ۹۵ کلنگ ساخت موزه ایران درودی، ‌ نقاش معاصر و مطرح ایرانی، به زمین زده شد. زمین این موزه متعلق به شهرداری است و بنا بود پرداخت هزینه ساخت ساختمان موزه را خود این نقاش بپردازد. اما از آن زمان تاکنون، ‌ چنین کاری عملی نشده و این موزه که قرار است حدود ۲۰۰ اثر از این نقاش را به نمایش بگذارد، هنوز وضع مشخصی ندارد.

این بلاتکلیفی، موجب اعتراض ایران درودی شد و از شورا شهر خواست هرچه سریع‌تر تکلیف ساخت موزه را مشخص کنند. درنهایت، در شصت و چهارمین جلسه علنی شورا شهر تهران اعضا شورا بر واگذاری قطعه زمینی به ایران درودی به منظور احداث موزه نقاشی رای دادند اما مدتی بعداز رد مجوز شورا شهر در خصوص احداث موزه نقاشی ایران درودی از سوی فرمانداری تهران خبر داده شد.

‎علی اعطا، ‌ عضو و سخنگو شورا شهردر این خصوص گفت:‌ من هم شنیده‌ام که گفته شده اعضا هیات تطبیق با این مصوبه مخالفت و آن را رد کرده‌اند اما هیچ نامه‌ای به دست ما نرسیده است. از زمان اعلام نتیجه موافقت یا مخالفت با مصوبه دو هفته وقت برای اعتراض وجود دارد و این در حالی است که تا امروز نامه‌ای دریافت نکرده‌ایم.

‎او ادامه داد: تنها در یک مصاحبه دلایل مخالفت هیات تطبیق با واگذاری زمین به خانم درودی را خواندم که این دلایل از دقت حقوقى کافى برخوردار نیست و نشان می‌دهد شاید مصوبه را مورد بررسى جدی قرار نداده‌اند.


‎اعطا درباره انتظارات دیگر هنرمندان برای ایجاد موزه و اعتراض همسر نادر ابراهیمی به بی‌توجهی به این نویسنده هم، گفت:‌ امکانات شهرداری محدود است و نمی‌توان در همه موارد به این شکل عمل کرد. درمورد خانم درودی هم از آن‌جا که شهرداری دو سال پیش قول ساخت این مصوبه را به این هنرمند پیشکسوت داده است و گویا یک مراسم کلنگ زنى نمادین هم برگزار کرده‌اند و ایشان هم بر اساس این وعده کارهایی انجام داده‌ است، بنابراین ‎بهتر بود این قول عملی شود. ‎اما در هر صورت، معتقدم تمام راهکارها در ارائه ملک از سوی شهرداری و شورا به هنرمندان خلاصه نمی‌شود و می‌توان از فرمول‌های دیگری براى همکارى با هنرمندان آثارشان بهره گرفت.

سخنگو شورا شهر همچنین افزود:‌ در دوره قبل، واگذارى حق بهره‌بردارى، نیاز به مصوبه شورا نداشت و شهردارى مى‌توانست به تنهایی تصمیم بگیرد. در دوره جدید شورا شهر مصوب کردیم واگذارى حق بهره‌بردارى باید با مصوبه شورا انجام شود.
مرجع: پانا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.