سرپرست میراث فرهنگی اردبیل:

کارگاه حفاظت میدانی آثار سنگی «پیرازمیان» در مشکین شهر دایر می‌شود

کارگاه حفاظت میدانی آثار سنگی «پیرازمیان» در مشکین شهر دایر می‌شود
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از دایر شدن کارگاه حفاظت و مرمت میدانی آثار سنگی منطقه باستانی پیرازمیان واقع در مشکین شهر خبر داد.
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۲۷
کد مطلب: ۱۱۳۷۸
Share
اسکان نيوز: نادر فلاحی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح پنج شنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: در پی دایر شدن کارگاه، طرح حفاظت و مرمت مجموعه سنگ افراشته‌های شهر یری نیز طی هفته‌های آینده آغاز می‌شود.
 
او تاکید کرد: شهر یری یکی از سایت‌های باستانی با قدمت هفت هزار ساله است که حفاظت آثار آن به جد در دستور کار اداره کل قرار گرفته است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: مطابق بازدیدهای اخیر کارشناسان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی، در اجرا این مهم از ظرفیت اساتید دانشگاه هنر اسلامی تبریز نیز استفاده می‌شود.

به گفته فلاحی با توجه به اهمیت مطالعه این اثر اداره کل آماده حمایت و پشتیبانی پایان نامه های دانشگاهی در رابطه با حفاظت و مرمت آن است.

او افزود: تمامی اقدامات صورت گرفته در این مجموعه مطابق اصول و ضوابط سازمان میراث فرهنگی کشور بوده و از نظرات کارشناسان و اساتید دانشگاهی استفاده می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در خصوص آخرین وضعیت بررسی اجرا سوله پوششی سنگ افراشته‌ها در این منطقه باستانی افزود: طرح پوشش سنگ افراشته‌ها طی هفته‌های آتی در شورا فنی سازمان میراث فرهنگی بررسی خواهد شد.
 
 
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.