محمد سالاری عنوان کرد:

مجموعه فاز دوم برج میلاد سال‌هاست رها شده است

شهردار منطقه بدون مجوز از برج میلاد نظارت مستمر داشته باشد
مجموعه فاز دوم برج میلاد سال‌هاست رها شده است
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: که مجموعه برج میلاد یک مکان و ساختمان اداری می سازد و شهردار و معاونانش می گویند که آنجا ما را راه نمی دهند. یعنی مجموعه برج میلاد خود را مانند سازمان نوسازی اراضی عباس آباد می داند و فکر می کند که خودش می تواند تصمیم بگیرد.
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: ۱۱۳۱۳
Share
به گزارش اسکان نيوز سالاری صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با تشکر از افشانی، شهردار تهران بابت اولین انتصابات گفت: انتصاب معاونت فنی و عمرانی و نوسازی شهرداری جای تشکر دارد چرا که افرادی متخصص این حوزه ها بودند و برای انتصاب آنها کمیسیون های تخصصی و اعضای شورای شهر تعامل داشتند.

وی به شهردار در خصوص تدوین طرح جامع اراضی برج میلاد تذکر داده و تاکید کرد: متاسفانه علیرغم این که مجموعه برج میلاد یکی از محل های حضور مردم و گردشگران و به یک تفرجگاه ملی و حتی منطقه ای تبدیل شده است هنوز این مجموعه و اراضی پیرامون آن طرح جامعی ندارد.

در شورای شهر دوره قبل هم در این مورد تذکر داده ایم. در کمیسیون ماده 5 مصوبه داشت که شهرداری ملزم است که برای تدوین طرح جامع اقدام کند و تا آن زمان هیچ گونه ساخت و سازی در آنجا صورت نپذیرد. در حالی که دانشگاه علوم پزشکی ایران در دوره گذشته ساخت و سازی را آغاز کرد و ما آن را متوقف کردیم.

در فرآیند گذار و تغییر شهردار از قالیباف به نجفی ساخت و ساز دوباره شروع شد. به شهردار منطقه 2 تذکر دادم. در زمان نجفی باز تفاهم کردند و بالای 50-60 هزار متر مربع اضافه بنا ساختند و در حال ساخت است. در صورتی که دانشگاه های ما و اساتید که همواره منتقد مدیران شهری هستند، اصول طرح تفصیلی و طرح جامع را رعایت نمی کنند. مجموعه فاز دوم برج میلاد سال هاست رها شده است.

بارها هم کمیسیون عمران تذکر دادند و ابراز نگرانی کردند. اخیرا هم دوباره گزارش هایی رسیده است که مجموعه برج میلاد یک مکان و ساختمان اداری می سازد و شهردار و معاونانش می گویند که آنجا ما را راه نمی‌دهند. یعنی مجموعه برج میلاد خود را مانند سازمان نوسازی اراضی عباس آباد می داند و فکر می کند که خودش می تواند تصمیم بگیرد.

سالاری با اشاره به تدوین سریع طرح جامع گفت: باید شهردار منطقه در حوزه استحفاضی خود، بدون مجوز از برج میلاد نظارت مستمر از برج داشته باشد.
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.