اعلام میزان ارز مجاز برای مسافران ورودی و خروجی

اعلام میزان ارز مجاز برای مسافران ورودی و خروجی
ورود ارز همراه مسافر بر اساس دستورالعمل‌های گمرکی تنها تا سقف ۱۰ هزار یورو مجاز است و مابقی باید به گمرکات اظهار شود. ضمن این‌که خروج ارز هم تا سقف ۵ هزار یورو در مرزهای هوایی پذیرفته است.
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: ۱۱۰۰۴
Share
اسکان نيوز:  بر اساس دستورالعمل‌های گمرکی، ورود و خروج ارز همراه مسافر دارای ضوابطی است که باید از سوی مسافران رعایت شود. بر این اساس ورود ارز، اسناد بانکی از قبیل چک بانکی، تضیمینی چک مسافرتی یا سایر اسناد مالی قابل انتقال و اوراق بهادار بی‌نام مانند اوراق قرضه به صورت فیزیکی به هر طریق توسط مسافر به کشور تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها نیاز به اظهار ندارد و مازاد آن را مسافر باید در مبادی ورودی به گمرک اظهار نماید و پس از انجام تشریفات لازم نسبت به دریافت رسید چاپی دارای کد رهگیری اقدام کند.

در بخش خروج ارز، اسناد بانکی اوراق بهادار بی‌نام به صورت فیزیکی به هر طریق توسط مسافر به خارج از کشور تا سقف ۵ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرز هوایی و تا سقف دو هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای زمینی، ریلی و دریایی مجاز است و مازاد آن منوط به اظهار به گمرک و دریافت رسید چاپی دارای کد رهگیری است.
 
مرجع: چمدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.