GET_BLOCK_SECTION_POPULAR_PHOTO}']['prms']['type'] = 5; ?>GET_BLOCK_SECTION_POPULAR_PHOTO}']['prms']['type'] = 5; ?> رشد صدور پروانه‌های ساختمانی، نشان از فعال شدن بازار مسکن است/ افزایش ۹.۳ درصدی شاخص اجاره بهای مسکن تهران - اسکان
مظاهریان خبر داد:

رشد صدور پروانه‌های ساختمانی، نشان از فعال شدن بازار مسکن است/ افزایش ۹.۳ درصدی شاخص اجاره بهای مسکن تهران

رشد صدور پروانه‌های ساختمانی، نشان از فعال شدن بازار مسکن است/ افزایش ۹.۳ درصدی شاخص اجاره بهای مسکن تهران
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: صدور تعداد مبایعه‌نامه‌ها و افزایش ارزش آن‌ها و همچنین روند رو به رشد صدور پروانه‌های ساختمانی نشان از فعال شدن بازار مسکن در کشور است.
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب: ۱۰۴۳۲
Share
اسکان نيوز: به گفته حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی،  این افزایش صدور پروانه ساختمان ناشی از تحرک در بازار مسکن و افزایش نسبی قیمت‌هاست.

وی ادامه داد: قیمت‌ها در بازار مسکن هرچند بیشتر به عرضه و تقاضا متکی است اما از بازارهای موازی مانند میزان نرخ بهره بانکی، قیمت ارز و نرخ تورم نیز بسیار متاثر است.

به گفته وی، آمارها از اسفندماه ۹۶ تاکنون حاکی از رونق بازار خرید و فروش مسکن است و این روند در ۶ ماه آینده ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که پیش‌بینی می‌کنیم قیمت مسکن کمی بیشتر از نرخ تورم باشد ابراز امیدواری کرد با ثبات بازارهای موازی مسکن، اطمینان خاطر بیشتری برای خریداران و سرمایه گذاران در این بخش فراهم شود.

مظاهریان تاکید کرد: بدون شک هرچه این بازارها ثبات یابد، در حوزه اقتصاد کلان کشور شاهد رشد و توسعه بیشتری خواهیم بود.
در گزارش اخیر بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال اعلام شده که نسبت به سال گذشته افزایش حدود ۳۰ درصدی نشان می‌دهد.
شاخص اجاره بها مسکن شهر تهران نیز در فروردین ماه سال جاری نسبت به فروردین سال گذشته ۹.۳ درصد رشد نشان می‌دهد.
بنابه اعلام بانک مرکزی، ماهیت یکساله قراردادهای اجاره و اثرپذیری شاخص اجاره بها مسکن از سیاست‌های کنترل و مهار تورم، سبب تغییر اجاره بها با تحولات نرخ تورم در کشور شده است. 

سهم هزینه مسکن از مجموع هزینه‌های خانوار در محاسبات شاخص کل بها کالاها و خدمات مصرفی معادل ۳۳.۱ درصد بوده است.
 
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.