معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور خبرداد:

آغاز مطالعات آزادراه سراسری مازندران و گیلان

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور از آغاز مطالعات آزادراه سراسری مازندران خبر داد و گفت: قرار است با جذب سرمایه‌گذاران قطعه به قطعه آزادراه سراسری گیلان و مازندران اجرایی شود.
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: ۳۱۶۵
Share

اسکان نيوز: سیدحسین میرشفیع در حاشیه بازدید خبرنگاران از آزادراه تهران-شمال با اشاره به ایجاد ظرفیت‌های مهم در طی چهار سال گذشته در این پروژه بزرگ ملی، اظهار کرد: آزاد راه تهران شمال نمونه بارز یک خودباوری برای مجموعه مهندسی داخلی است.
 
وی با بیان این‌که طی یکی دو سال اخیر تاکنون همه منابع مالی پروژه از داخل کشور تامین شده است،  افزود: بنیاد مستضعفان و نیز دولت با نرخ رشد ویژه‌ای منابع آزادراه را بدون استفاده از ظرفیت‌های خارجی تامین کردند.
 
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های کشور تصریح کرد: در این پروژه مجموعه پیمانکاران تونل‌های وسیع و پل‌های بزرگ را با توان داخلی در حال اجرا دارند.
 
میرشفیع از آغاز مطالعات آزادراه سراسری مازندران خبر داد و گفت: قرار است با جذب سرمایه‌گذاران قطعه به قطعه آزادراه سراسری گیلان و مازندران اجرایی شود.
 
مدیر پروژه آزادراه تهران – شمال نیز با اشاره به این‌که این آزادراه ۱۲۱ کیلومتر خواهد بود و از ۴ قطعه منطقه سه آن صفر درصد پیشرفت دارد، اظهار کرد: از مرزن آباد تا پل زنگوله که جزء قطعه ۳ محسوب می‌شود دست‌نخورده باقی‌مانده است.
 
سیدبهلول حسینی با بیان این‌که منطقه دو از پل زنگوله تا سه راه شهرستانک ۲۲ کیلومتر است، افزود: ۱۵ کیلومتری که در منطقه دو باقی مانده است به ۴ پیمانکار واگذار شد.
 
وی ابراز کرد: منطقه یک از انتهای آزادگان بعد از پل همت تا سه راه شهرستانک ۳۲ کیلومتر است که از سه جهت حائز اهمیت است.
 
مدیر پروژه آزادراه تهران – شمال تصریح کرد: کوتاه شدن ۶۰ کیلومتر از مسیر و کاهش چشمگیر ترافیک آخر هفته و آغاز شدن  مسیر از تهران به جای کرج از مزایای این طرح است.
 
حسینی افزود: در دولت یازدهم کارهای زیادی صورت گرفت و کار با سرعت و دقت انجام شده است  و تاکنون قطعه یک بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.